מלאו את הטופס ואצור עמכם קשר בהקדם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סדנאות

סדנאות למבוגרים

 
אני מעבירה סדנאות יצירה למבוגרים ממקום של ליצן רפואי. אני באה אל האנשים עם יכולת הכלה גדולה, בחמלה, בחוסר שיפוטיות, עם חיוך גדול, אושר ושמחה. אני מביאה אותם ליצור מהרגש ומהשמחה, בכך שאני מקבלת את השוני שכל אחד הוא ומאפשרת חופש ביטוי ויצירה.

במסגרת החוגים נעבוד על שני מישורים:
מישור ראשון הוא המישור הפיזי – נחזק יכולות מוטוריות עדינות ותיאום עין-יד לצד פיתוח היצירתיות. עבודה עם החימר משמחת, מפיגה מתחים ומשחררת את השרירים (כולל חיוך).
מישור שני הוא המישור הרגשי - בניית ביטחון עצמי מתוך היצירה האישית, עיבוד מילולי של רגשות, חוויות שונות (טובות יותר או פחות), התמודדות עם קשיים מזדמנים ביצירה, הבנה עצמית וחווית הצלחה.
בתחום העבודה אני שמחה להתחבר לנושאים שונים שאנו פוגשים בחיים ומעניינים את הקבוצה איתה אני עובדת – החל מהתמודדות עם המוות, מעשה אהבה בגיל השלישי, מחלות, בדידות, משפחה ועוד.

דוגמאות לרעיונות ולפעילויות:
ארגון תערוכות
נגיעה בנושאים אקטואליים
תכנית לבעלי מוגבלויות
סדנה חד-פעמית עם בני המשפחה (לרגל יום המשפחה, למשל)
תכנית מיוחדת לימי הולדת ולאירועים אחרים.

במהלך המפגשים נעשה יצירה פיסולית בחימר (ציור של כלים שימושיים, תבליטים, חיות / צורות מחימר). היצירות יעברו שתי שריפות: האחת לאחר הייבוש והשנייה – לאחר הצביעה. השימוש בחימר מסוג מעולה, בצבעים מיוחדים שאינם רעילים ונלוורה. חשוב לציין כי תהליך השריפה אמנם מייקר את עלות החוג, אך חיוני כדי לשמר את התוצרים בצורה הטובה ביותר.

 

סדנאות יצירה בחימר לבתי ספר

 
לסדנאות היצירה לילדים אני מגיעה ממקום של ליצן רפואי, עם יכולת הכלה גדולה, קבלה וחוסר שיפוטיות, חיוך גדול, אושר ושמחה, ובכך – אני מאפשרת להם חופש ביטוי ויצירה ומניעה אותם ליצור מהרגש ומהנשמה.
במסגרת החוגים נעבוד על שני מישורים:המישור הפיזי נחזק יכולות מוטוריות עדינות, תיאום עין-יד לצד פיתוח היצירתיות. העבודה עם החימר משמחת, מפיגה מתחים ומשחררת את השרירים (כולל חיוך(.


המישור הרגשי - בניית ביטחון עצמי, עיבוד מילולי של רגשות, חוויות שונות (טובות יותר או פחות), התמודדות עם קשיים, הבנה עצמית וחווית הצלחה וכל זאת מתוך היצירה האישית וחיבור לנושאים הנלמדים בכיתות במהלך השנה – החל מתכנית מפתח הל"ב, דרך חגים ועונות השנה וכלה בנושא המרכז המאפיין את בית הספר.

דוגמאות לרעיונות ולפעילויות:
עיצוב סמל בית הספר
ארגון תערוכות לקראת ימי הורים
ניתן לגעת בנושאים אקטואליים על פי שיקול הדעת הפדגוגי של בית הספר, לשלב בתכנית למצוינים / למתקשים / בעלי מוגבלויות, לעשות סדנה חד-פעמית להורים ולילדים (לרגל יום המשפחה, למשל).

במהלך המפגשים נעשה יצירה פיסולית בחימר מסוג מעולה (ציור על כלים שימושיים, תבליטים, חיות / צורות מחימר), נצבע בצבעים מיוחדים שאינם רעילים ונלוורה. היצירות יעברו שתי שריפות: האחת לאחר ייבוש והשנייה – לאחר צביעה.
חשוב לציין כי תהליך השריפה אמנם מייקר את עלות החוג, אך הוא חיוני כדי לשמר את התוצרים בצורה הטובה ביותר.
מודל קבוצה: עד 20 ילדים
זמן: שני שיעורים רצופים למפגש
משך המפגשים: שנתי
המחיר כולל: הדרכה, שריפות, חומרים וכלי עבודה.

 

סדנאות אמנות / יצירה מחימר לגיל הזהב

 
שנים רבות אני מתנדבת בבתי חולים ופוגשת אוכלוסייה בוגרת.מתוך ניסיוני ועל פי מחקרים ניתן לומר שלחולים הבוגרים יש מאפיינים ייחודיים: הם עובדים לאט ולא תמיד מגיבים במהירות לעשייה ולהסברים, הם מאבדים את גמישות השרירים, הם עובדים פחות עם האצבעות, ולעיתים אינם ניידים. הם זקוקים לשיחה.

הסדנה שלי נועדה לענות על הצרכים שלהם, ולכן בסדנה:
עובדים עם האצבעות, עובדים על חיזוק מפרקי שורש כף היד והיד, שומרים על מוטוריקה עדינה, מחזקים את הגידים והמפרקים של כף היד, יוצרים דברים קטנים לא כבדים, כמו: תכשיטים, טבעות, סיכות, שרשראות, מגיעים אליהם למיטה.אני באה מאהבה ומתקשרת ונותנת לכל אדם צעיר כזקן, חולה כבריא, יחס חם, אוזן קשובה, פיתוח היכולת, ביטחון מחודש וטעם ומשמעות לחיים.
 

סדנת בת מצווה / בר מצווה / יום הולדת

 
יום הולדת בכלל ובת מצווה או בר מצווה בפרט זו הזדמנות לעשות משהו אחר. משהו שאף אחד עוד לא עשה, שיקרב את החוגגים לחבריהם, שיפתח את היוצרים שבהם.

מה עושים? איך עושים?
במפגש מקדים איתי, נבחר את נושא הסדנא ואת אופייה. האם רק יצירה? או אולי בשילוב של השתוללות? צילומים?נבחר את המוסיקה שתישמע ברקע, את הכיבוד ואת הברכות. זו תהיה חוויה מקורית ומיוחדת!


 

סדנאות לנשים – שיחה, אוכל ויצירה

 
נשים – עם כל כך מיוחד ולכן יצרתי עבורן סדנאות מיוחדות. לדוגמה:סדנת כדים, קערות או פעמונים בשיטה ובטכניקת פיסול בנחשים. בסדנה נלמד להכין נחשים מחימר. נבנה בעזרתם את הכלי אותו בחרנו. נייבש ונשרוף אותו ובמפגש הבא נצייר עליו.סדנת מחרוזות – בה נלמד לבנות, לעצב ולצבוע את המחרוזות שלך בעצמך. מתאים לכל אישה ולכל גיל. ייצור אבני משחק בסיסיות כמו חרוזים, מכל מיני סוגים ויצירת המחרוזות הייחודיות שלך.
 

סדנאות מיוחדות

 
סדנת בית אומן פתוח לתיירים ומחו"ל ומטיילים מהארץ

"סדנת טעימות" מלאת הפתעות.

סדנאות גיבוש לאירגונים וחברות

סדנאות עושים חימר באהבה

 
ניתן לבנות סדנה יחודית בהתאמה לדרישות של קבוצה מאורגנת
 
לפרטים נוספים על החוגים מלאו את הטופס או צרו קשר בטל. 052-3517562